KaardimÀng WARRIOR Reeglid

Karussell on üsna nostalgiline, kuid endiselt populaarne ja sageli mängitav kaardimäng.

Mängijate arv: See on kaardimäng kahele, kolmele või neljale (2/3/4) mängijale.

Karusselli mängitakse tavaliselt paarides – kaks mängijat kahe mängija vastu teise võistkonna kahe mängija vastu. Ühe paari mängijad istuvad üksteise vastas ja panevad lõigatud kaardid ühte hunnikusse.

Punkte arvestatakse pärast mängu mängimist. Mängitakse, kuni üks paaridest saab esimesena 120 punkti. Kahe või kolme mängija puhul arvestatakse punkte iga mängija jaoks eraldi.

Mänguks vajalikud vahendid. Mängu mängitakse tavalise 56-kaardilise kaardipakiga küttepuud – 52 tavalist kaarti ja 4 lisakaarti, millest 3 on jokkerid, mida tuntakse ka kui “jokkerid” või “jokkerid”. jokerid – jokker) ja 1 “luuda”. Jokerid on järjestatud vastavalt nende punktiväärtusele, kusjuures kõrgeima punktiväärtusega kaart on see, millel on number 20, ja teised vastavalt 15 ja 11 punkti.

Märkus. Kui kaardipakk on väiksem kui 56 kaarti, on võimalik mängida ilma jokkerita. 55 kaarti mängitakse tavaliselt ilma kõige väärtuslikuma jokkerita – 20-punktilise kaardiga – või ilma luudata. Kui mängitakse ainult 54 kaarti, visatakse ära nii kõige väärtuslikum jokker kui ka luud ning kaardimängu mängitakse ainult kahe jokkeriga – 15 ja 11.

Mängu eesmärk – Saavutada võimalikult palju punkte, mida mõnikord nimetatakse fantaasiaks. 56 kaardist koosnevas käes on 30 punkti, mängus on kuni 120 punkti. 55 kaardist koosneva käega saab 90 punkti ja 54 kaardist koosneva käega 60 punkti.

Hindamine:

10 punktid antakse kõrgeima naljanumbri eest numbriga 20

5 punktid keskmise jokkeri eest, number 15

3 punktid madalaim naljategija, märgistatud 11

2 punktid antakse trummikümne eest, mida nimetatakse “karusselliks”

2 punktid veinipaari eest

2 punktid antakse mängijale, kelle käes on kõige rohkem veine

2 punktid antakse mängijale, kellel on käes kõige rohkem kaarte (kõik kaardid loevad, ka need, mis on eraldi hinnatud)

1 punkt antakse iga kogutud ässa eest

Märkus. Kui kahel mängijal on ühes käes kõige rohkem kaarte või veine, st paariline arv kaarte või veine, jagavad nad punkte 1. Kui kolmel või enamal mängijal on kõige rohkem kaarte või veine ja sama arv punkte, ei anta ühelegi mängijale punkte.

Sisukord

Mängu edenemine

Pärast paki põhjalikku segamist jagab diiler igale mängijale 4 kaarti. Pärast seda, kui mängijatele on kaardid jagatud, jagatakse lauale veel 8 kaarti näoga ülespoole. Kui kaardipakk on 55 kaarti, jagatakse 7 kaarti näoga ülespoole, kui 54 kaarti, jagatakse 6 kaarti näoga ülespoole. Mängu alustab diilerist vasakule jääv mängija, seega mängitakse päripäeva.

Kui mängijal on laual oleva kaardiga sama väärtusega kaart käes, võib ta selle kaardi lõigata, asetades selle lauale ja võttes selle üles. Väljalõigatud kaarte selles käes enam ei kasutata ja need pannakse paari ühishunnikusse või, kui ei mängita paari, mängija enda hunnikusse.

Kui laual on kaks või kolm ühesugust, saab neid kõiki korraga ühe ja sama kaardiga lõigata.

Kui mitme laual oleva kaardi nägude summa on võrdne käes oleva kaardi nägude summaga, võib ka need kaardid võtta. Näide: kui laual on kolmik ja neljakesi ning teie käes on seitsmik, saab need kaks kaarti ühe käiguga laualt ära võtta; või kui laual on kolm ässa ja teie käes on kolmik, võtate kõik kolm ässa koos sellega. Lauas on rohkem kombinatsioone, mis vastavad teie käes oleva kaardi silmade arvule (antud juhul seitsmese või kolmese).

Kui ühe või mitme laual oleva kaardi ja käes oleva kaardi silmade summa on võrdne teise käes oleva kaardi silmade summaga, võib väiksema kaardi panna laual olevate kaartide peale, mis on võrdne käes olevate silmade summaga. Kuid alles järgmisel käigul võib ja peab neid kõiki võtma. Näide: kui laual on kahene ja kolmekesi ning käes on äss (äss loetakse selles mängus üheks) ja kuuskesi, võib kolm kaarti (kahene, kolmekesi ja äss) panna ühte kuhja lauale ja järgmisel käigul võib kuuskesi sisaldava kaardi laualt ära võtta. Teine mängija võib samuti selle hunniku ületada, kui on tema kord ja tal on samuti kuutik, või ta võib panna veel ühe kaardi, et täita oma käes olevate kaartide summa ja lõigata selle järgmisel käigul.

“Isandad” (või “pead”) – sulane (vahel ka “baarmen”), kuninganna (vahel ka “neiu”) ja kuningas – ristitakse lauast ainult paarikaupa, st üks kuningas ristib ainult ühe kuninga, üks kuninganna ristib ainult ühe kuninganna. Erand – kui laual on kolm sama väärtusega kaarti. Näide: üks Jaan võib ristida kolm Jaani laual, üks Kuninganna võib ristida kõik kolm Kuningannat laual ja üks Kuningas võib ristida kõik kolm Kuningat laual.

Kui lauale visatakse “luud”, siis “pühitakse” kõik ülejäänud kaardid laualt ära.

Kui mängija ei saa teha midagi ülaltoodust, peab ta ühe oma kaartidest lauale panema. Teised mängijad teevad sama, kuni on võimalus uuesti kaarti lõigata ja punkte saada. Kui kõik mängijad on kasutanud kõik neli kaarti oma käes, jagab sama diiler igale mängijale veel neli kaarti, kuid ei ava enam ühtegi kaarti lauale. Mängu mängitakse, kuni kõik kaardid on jagatud. Viimased lauale jäänud kaardid võtab see mängija, kes oli viimane, kes midagi ristis.

Kuidas saada rohkem punkte?

Kuninganna kaartide (Jaanid, Kuningad ja Kuningad) paaride lõikamine muutub oluliseks, sest kui mängija ei lõika mängu käigus luudaga kuninganna kaarti, on alati mitu paari ja sellist kaarti saab kasutada “lõpu päästmiseks”, st püüda lõigata käe viimane kaart nii, et ka lõikamata kaardid oleksid kaasatud. Seda seetõttu, et suurema arvu kaartide eest antakse lisapunkte.

Kui laual ei ole enam ühtegi kaarti, proovige kõigepealt maha visata kõige madalama punktisummaga kaardid või mõelge strateegiliselt, milliseid kombinatsioone saate olemasolevate kaartidega teha.

Mõnikord juhtub, et kombinatsioone tehakse naljanditega. Näiteks kombineeritakse 11 jokker koos ruudu kaheksaga ja ässaga, lootuses neid kaarte järgmisel käigul koos 20 jokkeriga lõigata ja saada palju punkte. Kui teil on “luud”, võite julgelt pühkida laua pealt terve hunniku punkte ja kaarte.

Hoia silma peal oma paarikaaslase tegevustel ja kaartidel – tihtipeale annad sa oma paarikaaslasele hea võimaluse tulla välja heade kombinatsioonidega, kui sa viskad vastasmängijatele koos häid kaarte.

Pea meeles, et rohkem kaarte annab sulle rohkem punkte, seega püüa koguda võimalikult palju.

Kes võidab?

Kui esimene käsi on lõppenud, loetakse punkte ja algab teine mänguvoor. Järgmise partii kaardid jagab kaotanud meeskond või kaotanud mängija, kui mängu ei mängita paarides. Nagu eespool mainitud, jätkub mäng seni, kuni üks mängija või mängijapaar on saavutanud suurima arvu punkte ja jõudnud maksimaalsele piirmäärale 120, 90 või 60 punkti. Nad võidavad mängu.

KasiinoGuru.ee
KasiinoGuru.ee

Kasiino ja hasartmÀnguspetsialist