Hasartmängu keeld
Hasartmängu keeld on Eestis seaduslik meede, mis võimaldab inimestel ennast kaitsta liigse mängimise eest. Tegemist on ametliku piiranguga, mille kaudu saab isik vabatahtlikult piirata oma juurdepääsu kasiinodele ja online-hasartmänguplatvormidele. See on osa Eesti riiklikust enesekaitsemehhanismist, mida toetab hasartmänguseadus ja mida haldab Maksu- ja Tolliamet.

Selline hasartmängude keeld aitab vältida olukordi, kus mängimine muutub kontrollimatuks või mõjutab inimese majanduslikku ja vaimset heaolu. See kehtib nii füüsilise kasiino külastamisele kui ka ligipääsule online-platvormidele.
Sisukord
Kuidas panna kasiinokeeld kehtima?
Kui tekib soov piirata enda juurdepääsu hasartmängudele, saab esitada vastava avalduse EMTA-le. Protsess on lihtne ning võimalik teha elektrooniliselt – seda nimetatakse sageli ka kasiinokeeld internetis. Soovi korral saab avalduse esitada ka kohapeal.
Avaldus aktiveerib hasartmängu keelu, mis jõustub koheselt või määratud kuupäeval. See kantakse kasiinosõltlaste nimekirja, mis tähendab, et isikul ei ole enam võimalik kasutada Eestis litsentseeritud hasartmänguteenuseid.
Selline EMTA kasiinokeeld ja selle haldamine on osa suuremast süsteemist, mille kaudu Maksu ja Tolliamet kasiinokeeldu tõhusalt rakendab ja piiranguid jälgib.
Kasiino keeluga mängimine – mis juhtub?
Kui isik üritab mängida ajal, mil kasiino keeld kehtib, nimetatakse seda olukorda kasiino keeluga mängimiseks. See ei ole lihtsalt tehniline tõrge – mängijale ei tohi pakkuda teenust ning selle eiramise eest võib operaator saada karistuse.
Tegemist on kehtiva hasartmängu piiranguga, mille eesmärk on kaitsta isikut tema enda otsuse eest. Süsteem on loodud nii, et keeld oleks rakendatav kõigis kasiinodes, millel on Eesti tegevusluba.
Eestis on hasartmängud seaduslikud, kuid nende korraldamine ja osalemine on rangelt reguleeritud, et kaitsta mängijaid liigse riski eest.
Kõik Eestis litsentseeritud kasiinod peavad järgima hasartmänguseadust ning rakendama piiranguid, sealhulgas hasartmängu keeldu, kui mängija seda soovib.
Hasartmängu keelu tühistamine ja piirangu kustutamine
Kui inimene soovib piirangut eemaldada, tuleb esitada uus avaldus hasartmängu keelu tühistamiseks. Tavaliselt kehtib ka ooteperiood, mis võimaldab teha kaalutletud otsuse.
Olukordades, kus piirang on seatud osaliselt või tehnilise vea tõttu, tuleb alustada protsessi hasartmängu piirangu kustutamine. Samuti võib kasutada terminit kasiinokeelu tühistamine, kuigi ametlikes dokumentides kasutatakse enamasti “keelu tühistamist”.
Miks on hasartmängu keeld oluline?
Hasartmängu keeld ei ole karistus, vaid vahend isiklikuks kaitseks. See sobib inimestele, kes tunnevad, et nende mänguharjumused võivad muutuda probleemseks. Eestis on loodud selge raamistik, kus piirangute kasutamine ja eemaldamine on reguleeritud ja turvaline.
Kui oled mures oma mängukäitumise pärast või tahad lihtsalt ennetada võimalikke riske, võib teadmine, kuidas panna kasiinokeeld, olla esimene samm vastutustundliku mängimise suunas.