EPT Monte Carlo skandaal: Jamil Wakil süüdistab tšempionit ebaausa võtte kasutamises

Jamil Wakil, kes saavutas laupäeval EPT Monte Carlo põhiturniiril kuuenda koha, pöördus pärast mängu sotsiaalmeediasse, et süüdistada turniiri võitjat Aleksandr Ševljakovi reeglite piiril tegutsemises ehk nn angle shoot’is käes, mis Wakili turniirilt välja viis.

ept-monte-carlo-võitja-shevliakov
Aleksandr Ševljakov EPT Monte Carlos mängimas Wakili vastu
Sisukord

Vaidlust tekitanud väljalangemiskäsi

Lauas oli alles kuus mängijat ning pimedad panused olid 60 000/120 000.

Wakil tegi varasest positsioonist tõste 270 000-ga, käes risti emand ja risti soldat (J♦Q♦).

Mäng liikus edasi Ševljakovini väikesel blindil, kes teatas tõstest 360 000-ni, hoides käes ärtu ässa ja kuningat (A♥K♥). Tegemist oli alla miinimumtõste piiri jääva panusega, mistõttu kutsuti kohtunik.

Otsustati, et Ševljakov peab tõstma vähemalt 420 000-ni.

Ševljakov maksis kiiresti ära, öeldes:

“Ma tõesti ei pannud tähele eelnevat tegevust.”

Kuid Wakili näoilme ei näidanud, et ta oleks seda seletust uskunud.

Laudades tulid 10♣ 7♠ 3♣ 6♣ K♠, mis tähendas Wakili elimineerimist turniirilt. Ševljakov korjas enam kui 8 miljoni punktiga poti.

Otseülekande kommentaator James Hartigan mainis: “Ševljakov pole seni kordagi oma tegevust enne panustamist suuliselt väljendanud.” See oli esimene kord, kui ta midagi enne tegutsemist välja ütles.

Ševljakov võitis lõpuks kogu turniiri ja teenis esimese koha auhinnana 1 000 000 eurot. Wakil pidi leppima kuuenda kohaga ja 199 750 eurose auhinnarahaga.

Wakili selgitus juhtunust

Pärast turniiri andis Wakil otse-eetris nn bust-out intervjuu, kus ta tunnistas, et ei saanud aru, mida Ševljakov teha püüdis. Hiljem, olukorda põhjalikumalt analüüsides, avaldas ta sotsiaalmeedias pika postituse, milles selgitas, miks ta arvab, et Ševljakov kasutas tahtlikult ebaausat võtet.

Wakil alustas oma postitust selgitusega, et ta soovib kaitsta pokkeri ausust ja juhtida tähelepanu käitumisele, mis võib mängule kahju teha.

Ta tõi välja kolm peamist põhjust, miks ta usub, et tegu oli tahtliku angle shoot’iga:

Wakil oli enne oma tõstet peaaegu kogu talle antud ajapiirangu (15 sekundit) ära kasutanud ning diiler kinnitas, et see oli märgatav. Ševljakovil oli piisavalt aega, et olukorda tajuda.

Enne seda kätt polnud Ševljakov kordagi finaallauas oma tõstet enne žetoonide liigutamist suuliselt välja öelnud.

Boris Angelov, üks finaliste, süüdistas Ševljakovi kohe “võltsitud eksimuse” tegemises ning lisas, et Ševljakov oli sama võtet kasutanud ka tema sõbra vastu varem turniiril.

Wakil jagas ka ekraanitõmmist, mis näitab, kuidas Ševljakov teda tähelepanelikult jälgis enne tegevust – see viitab, et ta oli olukorrast teadlik.

Ebaeetiline, kuid tehniliselt lubatud

Kuigi Wakil oli toimunus pettunud, tunnistas ta, et Ševljakovi käitumine jäi siiski mängu reeglite piiridesse. Samas tundis ta, et eetiliselt mindi piirist üle. Oma postituse lõpetas Wakil siiski Ševljakovi võitu tunnustades – hoolimata skandaalist.

Postitus on leidnud laialdast vastukaja pokkerikogukonnas. Tuntud mängija Barny Boatman nimetas Wakili avaldust “selgeks, väärikaks ja täielikult õigeks”.

Clinton Jacob

iGaming kirjanik

Clinton Jacob Machoka on andekas iGamingi kirjanik, kellel on üle nelja aasta kogemusi kasiinode, pokkeri ja spordikihlvedude valdkonnas. Ta on loonud suurepärast sisu erinevatele pokkeri meediaväljaannetele, kasiinoplatvormidele ja pokkerikoolituse saitidele. Tema kindel arusaam mängumehaanikast, panustamisstrateegiatest ja tööstusharu suundumus ..